Vaccin HPV
Een 17-jarig meisje uit Engeland claimt dat ze verlamd is geraakt nadat ze het controversiële HPV-vaccin tegen baarmoederhalskanker heeft gekregen.

Nicole El-Safty uit Essex zei dat ze zich enkele maanden nadat ze het vaccin Gardasil had gekregen plotseling niet meer kon bewegen.

Wereldwijd zijn er inmiddels al vele duizenden meisjes geweest die zeggen dat ze last hebben gehad van negatieve bijwerkingen van de prik.

Alarmbellen

Vorig jaar nog onthulden twee Engelse meisjes dat ze verlamd waren geraakt als gevolg van het vaccin.

Gezondheidsautoriteiten blijven volhouden dat er niet genoeg bewijs is voor een verband. Bekende bijwerkingen zijn hoofdpijn, koorts en misselijkheid.

"Ik was kerngezond en van de ene op de andere dag kon ik me niet meer bewegen," zei de inmiddels 22-jarige El-Safty tegen de MailOnline. "Toen ik op tv iets zag over risico's rond het HPV-vaccin begonnen er alarmbellen te rinkelen."

Nicole in het ziekenhuis
© Facebook
Nicole in het ziekenhuis
Op zijn plek

"Ik had alle symptomen, waaronder hartproblemen, zweren en verlamming," voegde ze toe.

"Toen mogelijke bijwerkingen werden opgesomd wist ik niet wat ik hoorde," zei ze. "Ik wist dat het lastig te bewijzen zou zijn, maar opeens viel alles op zijn plek."

Vermoedens klopten

Ze zei dat veel medici inmiddels tegen haar hebben gezegd dat haar vermoedens klopten.

"Ik ben nog steeds actief in de lokale politiek en studeer rechten, maar mijn belangrijkste doel is om andere meisjes te waarschuwen voor de prik," aldus El-Safty. "Die is gevaarlijk en eng."